خدمات فضای دیتاسنتر (کولوکیشن)

کولوکیشن Colocation در زبان انگلیسی از دو بخش Co و Location تشکیل شده که به معنی هم نشینی یا فضای اشتراکی است. کولوکیشن خدمات اجاره مکانی برای میزبانی سرورها و سایر سخت افزارهای مربوط به آن می باشد. به طور معمول کولوکیشن اجاره فضای رک است.

خدمات کولوکیشن (Collocation)

رک محفظه ای است که سرور یا متعلقات شبکه مانند سوییچ، روتر، مودم و … در آن قرار می گیرد. با توجه به نوع رک، هم از سرورمحافظت می کند و هم جهت تهویه و جلوگیری از صدمات فیزیکی از جمله ضربه و فشار و کارایی بهتر سرور آن را در خود جای می دهد. واحد اندازه گیری رک یونیت (Unit) می باشد که هر یونیت تقریباً معادل 5 سانتی متر می باشد. اندازه رک ها معمولاً بین 4 یونیت تا 47 یونیت می باشد.

خدمات کولوکیشن ایران یا خدمات Collocation به خدمات میزبانی سرور در الوند نتورک گفته می شود که در عمل کاربر با قراردادن سرور خود در فضای میزبانی سرور اختصاصی یا رک سرور در دیتاسنتر های طرف قرارداد الوند نتورک می تواند از فضا ، برق ، شبکه اینترنت یا اینترانت پایدار در مدیریت الوند نتورک در داخل کشور استفاده کند . در صورتی که شما از سرور های رک مونت استفاده می کنید ، می توانید برای میزبانی سرور های خود از شبکه تخصصی کولوکیشن داخل ایران الوند نتورک برای راه اندازی سرور خود استفاده کنید.

سیستم اعلام و اطفا حریق

استفاده از تجهیزات حرفه ای اعلام و اطفاء حریق اتاق سرور برای جلوگیری از خسارات احتمالی ضروری است. مرکز داده باید مجهز به سیستمی باشد که هم آتش را خاموش کند، و هم به تجهیزات و سرور ها آسیبی نرسد


برق

برق یکی از اجزا های حیاتی دیتاسنتر می باشد. برق مرکز داده شامل تابلو برق استاندارد اتاق سرور، ژنراتور و UPS است. این موضوع سبب می شود برق یکنواخت و بدون نویز در اختیار سرور ها و سایر تجهیزات قرار بگیرد.


مانیتورینگ

الوند نتورک جلوگیری از حوادث احتمالی و افزایش سرعت در رفع مشکلات، سرور ها با کمک سیستم مانیتورینگ به صورت مداوم توسط متخصصین دیتاسنتر پایش می شود و در صورت بروز مشکل اعلام های لازم برای مسئولین ارسال می شود.

تعرفه های فضای میزبانی دیتاسنتر و کولوکیشن

فضای کوکلیشن الوند نتورک در دیتاسنتر های آسیاتک میزبانی می شودبه کمک نیاز دارید؟

کارشناسان متخصص ما در هر زمان در دسترس هستند
تماس تلفنی: شنبه تا پنج شنبه - 9 الی 18 | تیکت پشتیبانی: شنبه تا پنج شنبه - 7 الی 24

افزودنی های فضای دیتاسنتر، کولوکیشن

فضای کوکلیشن الوند نتورک در دیتاسنتر های آسیاتک میزبانی می شود

اطلاعاتی از فضای دیتاسنتر
  • دیتاسنتر : آسیاتک، زیرساخت
  • ترافیک : ترافیک نامحدود (1 به 5)
  • پورت شبکه : 1 گیگابیت (قابل افزایش)
  • افزودنی های کولوکیشن
  • قیمت هر آیپی: 40,000 تومان / ماهیانه
  • پورت شبکه 10 گیگابیت: 1,300,000 تومان / ماهیانه